Postet nga: bill clinton

Jim Xhema: Pa Senatorin Dole, Kosova nuk do të ishte e pavarur sot

Letër mirënjohje për senatorin Bob Dole, shkruar nga patrioti i njohur shqiptaro - amerikan Jim Xhema në vlerësim për angazhimin për më shumë se ...

Bill Clinton i shkruan letër Kadri Veselit

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton i ka dërguar letër Kadri Veselit, me të cilën e falënderon për pritjen e organizuar ...

FSK ngrit Flamurin e ShBA-së për të shënuar '4 Korrikun - Ditën e Pavarësisë'

Në nderim të 4 korrikut – Ditës së Pavarësisë së ShBA-së, sot Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës - FSK do ta bëjë ngritjen e ...

Clinton: Unë e dua këtë vend, është nder për mua të jem këtu

Ish-Presidenti i ShBA-ve, Bill Clinton në fjalimin e mbajtur në ceremoninë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit ka falënderuar për pritjen e ngrohtë që i ka bërë ...

Edhe gjenerali Wesley Clark vjen sot në Kosovë

Ish-komandanti i NATO-s gjatë bombardimeve kundër caqeve serbe më 1999, gjenerali i pensionuar, Wesley Clark, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë, në 20 vjetorin e çlirimit të ...

Krerët e shtetit në darkë me Clinton e Albright

Krerët e institucioneve të shtetit të Kosovës, janë mbledhur në një darkë solemne me mysafirët nga Amerika, ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretaren e shtetit, Madeleine Albright.

Bill Clinton arrin në Kosovë

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli së bashku me ish-presidenten Atifete Jahjaga kanë pritur e ish-presidentin e ShBA-ve, Bill Clinton në Aeroportin e Prishtinës.

Ish-presidenti Clinton vjen në Kosovë për 20 vjetorin e çlirimit

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, do të jetë në Kosovë për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.