Postet nga: Dita e çlirimit

Rama: 23 vjet më parë u hap një epokë e re për shqiptarët e Kosovës

Me rastin e çlirimit të Kosovës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkruar së 23 vjet më parë, u hap një epokë e re për shqiptarët e ...

Haradinaj: Amaneti i atyre që ranë për lirinë na obligon ta ruajmë e ta zhvillojmë Kosovën

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Çlirimit të vendit deklaroi se falë gjakut të dëshmorë...

Krasniqi: Ditën e Çlirimit ua urojmë themeluesve të UÇK-së, të cilët padrejtësisht sot nuk janë pranë nesh

Ditën e çlirimit të vendit, lideri opozitar, Memli Krasniqi ia ka uruar themeluesve të UÇK-së, Hashim Thaçit e Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit të cilë...

Kurti në Prekaz: Lufta çlirimtare nuk mund të paramendohet pa Jasharët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me kryeministrin Albin Kurti në Ditën e Çlirimit të vendit kanë vazhduar me homazhe edhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

23 vjet nga çlirimi i Kosovës

23 vjet më parë, më 12 qershor të vitit 1999, forcat e NATO-s hynë në Kosovë. Bombardimet e NATO-s kundër Serbisë nisën më 24 mars 1999 dhe zgjatën 78 ditë.

Haskuka tregon se dje gjatë ditës janë përmirësuar gabimet drejtshkrimore në emërtimin e "Muzeut të Dëshmorëve"

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka njoftuar se gabimet drejtshkrimore në emërtimin e "Muzeut të Dëshmorëve", i cili është përuruar dje në Landovicë, ...

Osmani: Mirënjohja ndaj NATO-s jeton fuqishëm në gjithë Kosovën

Presidenja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se mirënjohja ndaj Alenacës Veri-Atlantike – NATO jeton fuqishëm, në 22-vjetorin e hyrjes së tyre në Kosovë.

Politikanët kosovar, as përvjetori në Poklek nuk i bashkoi

Në Ditën e Çlirimit të Kosovës, Presidenca ka organizuar manifestim qendror në fshatin Poklek të Drenasit, për të nderuar dëshmorët e këtij fshati dhe ...