Postet nga: Dënimi

Rusia e akuzoi zyrtarisht gazetarin amerikan për spiunazh

Gazetari amerikan Evan Gershkovich është akuzuar zyrtarisht në Rusi për spiunazh, raportoi AFP (Agence FrancePresse).

Flet avokati pas dënimit me 15 vjet burgim të dy të akuzuarve për aksidentin me fatalitet

Nezir dhe Arton Duraku (babë e bir) janë dënuar sot nga gjykata e Pejës për aksidentin me fatalitet që kishte ndodhur në fshatin Jashanicë në nëntor ...

Biden komenton për gazetarin e arrestuar në Rusi: 'Lëreni të lirë' 

Presidenti Joe Biden i kërkoi të premten Rusisë të lirojë gazetarin e ‘Wall Street Journal’, Evan Gershkovich, i cili u arrestua nën akuza për spiunazh, akuza që ...

Bjellorusia miraton projektligjin për dënimin me vdekje për tradhti të lartë

Dhoma e Ulët e Parlamentit bjellorus, Dhoma e Përfaqësuesve, miratoi më 21 shkurt në lexim të dytë një projektligji që parashikon dënimin me vdekje për tradhti ...

Sudan, tre burra dënohen me amputim të dorës për vjedhje

Tre burra sudanezë janë dënuar me amputim të dorës për vjedhje, hera e parë në pothuajse një dekadë që një dënim i tillë është dhënë ...

Ish-drejtori për buxhet dhe financa në Zyrën e Kryeministrit dënohet me dy vjet burg për mashtrim

Me dy vjet burg dhe pesë mijë euro gjobë është dënuar Zahir Bajrami, ish-drejtori për buxhet dhe financa në Zyrën e Kryeministrit.

Dhomat e Specializuara në Hagë me njoftim zyrtar për dënimin e Salih Mustafës me 26 vjet burgim

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë dalë më njoftim zyrtar për çështjen gjyqësore të Salih Mustafës.

Sulmuesi i Lady Gaga-s dënohet me 21 vjet burg

Zyrtarët amerikanë thanë të hënën se njeriu që e qëlloi dhe plagosi qenin e Lady Gaga-s vitin e kaluar u dënua me 21 vjet burg pasi ...