Postet nga: demarkacioni i kufirit

Dështon Mbledhja e Qeverisë për Demarkacionin

Zyrtarë të kabinetit të kryeministrit u kanë komunikuar gazetarëve që po prisnin fillimin e mbledhjes se ajo nuk do të mbahet.

Isa Mustafa në Zyrë të Kadri Veselit, Vonohet Mbledhja e Qeverisë

Bëhet e ditur se Mustafa është aktualisht në zyrë të kryeparlamentarit Kadri Veseli, partner i Mustafës në koalicionin qeveritar PDK-LDK, në përpjekje për t’i koordinuar ...

Qeveria Thirr ‘Mbledhjen e Demarkacionit’

Qeveria ka dërguar një njoftim për media në të cilën shkruan se mbledhja e qeverisë do të mbahet në orën 10.

Kryeministri i Mat Opsionet për Demarkacionin

17 deputetë të Kuvendit të Kosovës i kanë propozuar kryeministrit Isa Mustafa disa ndryshime në marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi para se Qeveria ta procedojë për ...

Bllokada e Demarkacionit e Shtyn Qeverinë të Bëjë Komision për Matje të Territorit

Kjo është bërë publike të mërkurën në një komunikatë për media nga Qeveria e Kosovës.

Tabela ‘Republika e Kosovës’ Zemëron Malin e Zi

Policia ka hequr pllakatën "Republika e Kosovës" të vendosur në territorin e Malit të Zi nga ana e opozitës së Kosovës dhe njoftoi se do të ...

Kufirin apo Liberalizimin, Sonte në ‘Jeta në Kosovë’

Kufirin apo Liberalizimin, Sonte në ‘Jeta në Kosovë’

Emisioni “Jeta në Kosovë” sonte i kushtohet çështjes së demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

Thaçi për Demarkacionin: Të Mos Humbim Kohë në Çështje Sekondare!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë sot se partitë politike në vend duhet të bëhen bashkë për të punuar për atë që ai ...