Postet nga: demarkacioni i kufirit

Çështja e korrigjimit të kufirit me Malin e Zi ‘nuk është urgjente’

Çështja e korrigjimit të kufirit me Malin e Zi nuk është urgjente për Qeverinë e Kosovës, ndonëse Komisioni Shtetërore për Shënjimin e Kufirit e ...

Thaçi: Askush S'ka të Drejtë të Mbajë Peng të Ardhmen Europiane të Vendit

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se dita e nesërme, kur do të mbahet seanca e jashtëzakonshme me të vetmen pikë - votimin e Marrëveshjes së ...

Arrihet Marrëveshja për Demarkacion

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka mbledhur sonte në zyrën e tij përfaqësuesit e partive politike, pa Vetëvendosjen dhe Listën Serbe.

Konsensusi ‘i Pamundshëm’ për Demarkacionin

Arritja e një konsensusi brenda spektrit politik në Kosovë rreth ratifikimit të Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, duket të jetë shumë i vështirë.

Haradinaj Nuk Pret Shumë për Demarkacionin nga Vizita e Homologut Malazez

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka treguar shenja optimizmi se vizita e paralajmëruar e homologut të tij malazez, Dushko Markoviq, në Kosovë javën e ardhshme, mund ...

Deputetët e Ftojnë Haradinajn e Bulliqin në Dëgjim për Demarkacionin

Komisioni për Punë të Jashtme ka marrë vendim që me 26 dhjetor ta shqyrtojë Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për kufirin Shtetëror në mes të Republikë...

Dokument – Raporti për Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi

Një ditë pasi e prezantoi para qeverisë dhe ia dorëzoi solemnisht kryeministrit Ramush Haradinaj raportin për marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, Zyra ...

Ambasadori Britanik për Demarkacionin: Merrni Parasysh Faktet, Jo Dëshirat!

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O'Connell, ka bashkëbiseduar me qytetarët e Kosovës në profilin e tij në Facebook.