Postet nga: demarkacioni

Mali i Zi përjashton mundësinë të ketë ndryshime në marrëveshjen kufitare me Kosovën

Mali i Zi të premten deklaroi se refuzon të bëjë ndonjë ndryshim të kufirit me Kosovën, duke theksuar se këto dy shtete nuk kanë ndonjë mosmarrëveshje ...

​Bulliqi kërkon nga Mali i Zi të mos i rrënojë stanet në vijën kufitare

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, pas një vizite në zonën kufitare Kosovë-Mal i Zi  ka ...

Haradinaj: Janë rrenca ata që thonë se kemi falur Qakorr e Kullë

Haradinaj tha se Kosova dhe Mali i Zi duhet ta bëjnë një komision të përbashkët për ta vendosur gurin e kufirit.

Haradinaj tregon kur duhet të bëhet korrigjimi i kufirit me Malin e Zi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka sqaruar sot se pse edhe pas një viti që është miratuar marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, nuk është rishikuar vija ...

Mashtrimi 1 vjeçar për vizat

Nëse premtimet e liderëve të Evropës, zyrtarëve të Bashkimit Evropian dhe të gjithë lidershipit kosovar do të realizoheshin, tash e disa muaj, qytetarët e Kosovë...

VV e quan mashtrim mosrishikimin e marrëveshjes së Demarkacionit nga qeveria Haradinaj

Në një vjetorin e ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi, shefi i grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje (VV),  Glauk Konjufca, tha se ende nuk ka ndodhur rishikimi ...

Albin Kurti 'ngacmon' Haradinajn në 1 vjetorin e ratifikimit të Demarkacionit

Kryetari i partisë opozitare, Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një statusi në Facebook ka kujtuar 1 vjetorin e ratifikimit të marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi.

Haradinaj: Korrigjimi e demarkimi i kufijve janë maskime për ndarjen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një tubim me të rinjtë e AAK-së në Bogë, ka deklaruar se pavarësisht marrëveshjes, Serbia po e pengon anëtarësimin ...