Postet nga: demarkacioni i kufirit

Haradinaj e Dërgon Marrëveshjen e Mehës dhe Raportin e Bulliqit në Kuvend

Marrëveshja për demarkimin e kufirit e nënshkruar në mes qeverisë së Isa Mustafës dhe qeverisë së Malit të Zi është dërguar për diskutim në ...

Enver Hoxhaj i Pakënaqur me Komisionin e Shpejtim Bulliqit

Zëvendës Kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, kritikoi punën e Komisionit për vlerësimin e marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi të drejtuar ...

Skënder Hyseni për Demarkacionin: Nuk e Komentoj Bulliqin

Ish ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, që së bashku me ish ministrin e jashtëm, tashmë Presidentin Hashim Thaçi, kishin nënshkruar marrëveshjen e ...

Pacolli, Komisionit të Bulliqit: Lëni Selfie-t, Kryeni Punën!

Zëvendës Kryeministri Behgjet Pacolli, në raportimin para Komisionit parlamentar për Punë të Jashtme kërkoi nga Komisioni qeveritar për vlerësimin e marrëveshjes për ...

Dushko Markoviq: Kur e Njohëm Kosovën, 80 % e Malazezëve Ishin Kundër

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, i ka bërë thirrje institucioneve të Kosovës që të jenë “të guximshëm” në marrjen e vendimit për ratifikimin e ...

Opozita e Malit të Zi Kërkon Tërheqjen e Njohjes për Kosovën

Një nga liderët kryesorë opozitarë në Mal të Zi, Nebojsha Medojeviq, i bëri thirrje qeverisë ta mbrojë kufirin me Kosovën dhe ta tërheqë njohjen e pavarë...

Kosovarët, të Lodhur nga Saga e Gjatë e Demarkacionit

Qytetarët në Prishtinë janë të mëdyshur rreth ratifikimit apo jo të marrëveshjes polemike të kufirit me Malin e Zi nga parlamenti, ndërsa partitë e opozitës ...

Isa Mustafa e Greg Delawie Dalin nga Takimi me Kadri Veselin

Gazetari i KALLXO.com ka fotografuar kryeministrin Isa Mustafa dhe ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie, duke dalë nga ndërtesa e Kuvendit ku për gati një orë diskutuan ...