Postet nga: COVDI-19

Nëse e keni kaluar Covid-19, ja çfarë duhet të dini për vaksinat, variantet e reja dhe mundësinë për tu riinfektuar

Ju që po e lexoni këtë lajm mund të jeni një mes mbi 105 milionë njerëzve në botë që janë infektuar me Covid-19 dhe kur bëhet fjalë pë...

Lëshonin dokumente të falsifikuara të testit COVID-19, arrestohen dy të dyshuar

Policia në rajonin e Pejës ka njoftuar se ka arrestuar një burrë dhe një grua nën dyshimet se kanë falsifikuar dokumente.

Grumbullime të njerëzve në Brezovicë pavarësisht masave kundër pandemisë

Të shtunën (12 dhjetor) qindra persona janë grumbulluar në qendrën e skijimit në Brevozicë, pa respektuar distancën fizike dhe mbajtjen e maskës mbrojtëse kundër COVID-19.

Vdes nga COVID-19 anëtari i pestë i famijles në Kamenicë

Anëtari i pestë i një familje në Kamenicë ka vdekur gjatë ditës së sotme si pasojë e infektimit nga COVID-19.

Nxënësit kthehen në bankat shkollore, me maska e distancë

“Nëse e mban maskën nuk infektohesh”, thotë Ensar Reka, nxënës i klasës së gjashtë në Shkollën Fillore, “Tefik Çanga”, në Ferizaj, përderisa në ...

Kryeprokurori Lumezi dhe Shoqata e Prokurorëve ngushëllojnë familjen e prokurorit të vdekur nga COVID-19

Kryeprokurori i shtetit, Aleksander Lumezi, ka ngushëlluar familjen e prokurorit Ismet Ukshini, që në  orët e para të mëngjesit të sotëm ka vdekur, i cili ishte ...

Hoti: Jemi gati në limitet e kapaciteteve shëndetësore

Në një konferencë të mbajtur sot pas takimit të Këshillit të Sigurisë në lidhje me ndërmarrjen e masave shtesë kundër COVID-19, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka ...