Postet nga: Çmimet

Festivali 'Moisiu’ - Nëntori mbledh trupat teatrale shqiptare në Tiranë

Edicioni i dytë i Festivalit të Teatrit Shqiptar - “Moisiu”, do të mbahet nga 20 deri më 27 nëntor 2023 në Tiranë.

'Arsyet' dhe 'pasojat' e vendimit që Kosova të mos propozojë film për ‘Oscars’ 2024

Kosova nuk do të propozojë asnjë film për edicionin e ardhshëm të çmimeve të Akademisë amerikane të Arteve dhe Shkencave të Filmit, “Oscars” 2024. Kështu ka vendosur Komiteti ...

Fituesit e ‘PriFest’ 2023, ‘The Land Within’ dhe ‘Blaga’s Lessons’ ndajë çmimin ‘Vjosa Berisha’

Filmat “Toka brenda meje” (The Land Within) i regjisorit Fisnik Maxville (bashkëprodhim Kosovë-Zvicër) dhe “Blaga’s Lessons” nga Stefan Kumandarev (Bullgari), kanë ndarë Çmimin ‘Vjosa Berisha” – Hyjnesha ...

Perimet për turshi, “të paprekshme”

“Për mua janë të paprekshme... Duhet t’i lë të gjitha”, thotë Sali Aliu teksa shikon çmimet e perimeve në Tregun e Gjelbër në Prishtinë.

Vendosen çmimet tavan për karburante

Ministria e Tregtisë ka vendosur sërish çmimet tavan për naftën dhe nënproduktet e saj.

A do të rriten çmimet nga ndalimi i mallrave serbe?

Autoritetet përgjegjëse në Kosovë zotohen se do t’i rrisin angazhimet në monitorimin e tregut, në mënyrë që të parandalohet rritja eventuale e çmimeve, pas vendimit të ...

Ministri i Financave kritikoi LDK-në për Ligjin për çmimet tavan, LDK: Ministër, shko në shpi

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati sot ka kritikuar LDK-në për dërgim të Ligjit për çmimet tavan në kushtetuese, gjë që sipas tij, do ...

Bien çmimet e naftës, ja si janë sot në disa pika të Petrol Company

Në një komunitet të krijuar në viber nga Petrol Company për klientët e saj, përmes të cilit njofton klientët e saj për oferta të ndryshme ...