Postet nga: bllokada

Dy kamionë largohen nga barrikadat e krijuara në Bërnjak

Dy kamionë janë larguar nga vetë qytetarët serb, prej barrikadave të krijuara në afërsi të pikës kufitare në Bërnjak.

Policia me dron po vëzhgon situatën e protestës në Jarinjë - PAMJE

Policia e Kosovës po monitoron vazhdimisht situatën në afërsi të pikës kufitare në Jarinjë.

Rrugët e bllokuara, qytetarët hynë e dalin në këmbë në kufirin Kosovë - Serbi (VIDEO)

Numër i madh i qytetarëve janë parë gjatë ditës së sotme të cilët kanë hyrë nga pika kufitare Jarinjë, nga Serbia në Republikën e Kosovë...

Pamje nga pika kufitare në Jarinjë (VIDEO)

Situata në pikën kufitare të Jarinjës vazhdon të jetë e qetë edhe gjatë ditës së sotme.

Bëhet ndërrimi i njësive policore në veri të Kosovës (VIDEO)

Situata në Jarinjë edhe sot është e qetë. Për dallim nga mbrëmë ku nuk pati numër të madh të qytetarëve mëngjesin e sotëm ka ...

Për shkak të bllokadave, vonohet ndërrimi i Njësive Speciale policore në zonat e veriut

Për shkak të gjendjes së krijuar në Bërnjak, pasi që qytetarët kanë bllokuar rrugën me zhavorr, njësitet policore sot do ta vonojnë edhe ndërrimin ...

Tri ditë bllokadë: Policia dhe protestuesit nuk tërhiqen

Kosova ka hyrë në ditën e tretë që kur janë bllokuar dy rrugë nacionale në veri të vendit nga serbë lokalë të cilët po protestojnë kundër masave ...

Përplasjet për dialogun bllokojnë Kuvendin

Përplasjet dhe mosmarrëveshjet e partive politike të pushtetit dhe opozitës lidhur me mundësitë e miratimit të rezolutave të propozuara nga të dy palët për çë...