Postet nga: Çmimet

Shtetet e Bashkuara shqyrtojnë masat kundër rritjes së çmimeve të karburantit

Pasi OPEC+, organizata e vendeve prodhuese të naftës, vendosi këtë javë të pakësojë prodhimin e naftës, administrata e Presidentit Joe Biden po shqyrton masat e mundshme ...

Inspektorati i Tregut kontrollon bizneset që shesin pajisje për ngrohje nëse i kanë rritur çmimet

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) përmes Inspektoratit të Tregut dhe në bashkëpunim me inspektorët e tregut komunal, sot kanë inspektuar disa operatorë ekonomik ...

Dimri më i lehtë me Petrol Company - VIDEO

 

Filmi ‘Virgjëresha shqiptare’ merr çmimet kryesore të ‘PriFest’-it

Filmi “Virgjëresha shqiptare“ (Albanian Virgin”) ka fituar çmimet kryesore në edicionin e 14-të të Festivalit "Prishtina International Film Festival", (PriFest), që u mbyllë të dielën mbrëma.

Gjermani: Rritja e çmimit të gazit shton frikën nga dimri i ftohtë

Çmimet e gazit janë rritur në Gjermani jashtëzakonisht shumë. Por ka dallime të mëdha varësisht nga ofruesi. Pse dhe çfarë mund të bëjë politika?

Hapet aplikimi për çmimin e medias për gazetarët nga Kosova dhe Serbia

Sot u hap edicioni i çmimit vjetor për media të Kosovës dhe Serbisë, me temën “Kuptimi i narrativave përçarëse – Analizë e mediave në Serbi ...

'Etno Fest' përmbyllë edicionin e 12-të me temën qendrore ‘Dashunia’

Me melodi muzikore, këngë popullore dhe shfaqje baleti  të etnosit dhe trashëgimisë kulturore shqiptare, u përmbyll edicioni i 12-të i "Etno Fest" 2022.

Çmimet maksimale të lejuara për shitjen e derivateve sot në Kosovë

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës nga pompat e derivateve në Kosovë është 1.70 euro për litër, për benzinë është 1.36 euro dhe çmimi maksimal ...