Postet nga: cigare

Arrestohet i dyshuari për kontrabandë me cigare

Një person i dyshuar, shtetas i Serbisë, është arrestuar nga policia në fshatin Novosellë, mbrëmë rreth orës 19:00,  për kontrabandë me mallra.

Ndalohet tymosja e cigares në ballkonet e apartamenteve

Duhanpirësit rusë po përballen me një ligj të ri. Ministria e Emergjencave njoftoi se pirja e duhanit në ballkonet e apartamenteve do ndalohet.

Katërmbëdhjetë të rinj që kishin tymosur cigare elektronike janë shtrirë në spital

Katërmbëdhjetë të rinj janë shtruar në spital pas problemeve me frymëmarrje si pasojë e tymosjes me cigare elektronike në Wisconsin dhe Illinois të Shteteve të Bashkuara të ...

Një mijë Euro gjobë për prindërit që ndezin cigaren me fëmijët në veturë

Disa vende në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar ligjin kundër konsumimit të duhanit në vetura në prezencë të fëmijëve.

Skandal në Rahovec: Zyrtarët blejnë cigare me para të komunës (Dokument)

Zyrtarët e Komunës së Rahovecit kanë blerë cigare me para të buxhetit të Komunës.

Vjedhje e rëndë në Suharekë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Suharekë.

Mitrovicë, Komuna aksion ndaj lokaleve që u shesin alkool të miturve

Drejtoria e Inspeksionit e Komunës së Mitrovicës ka njoftuar se do të merren masat e nevojshme lidhur me përdorimin e pijeve alkoolike dhe duhanit nga të rinjtë ...