Postet nga: Çekia

Komunistët Çekë tregojnë besnikëri ndaj Kinës

Animi turpërues i Partisë Komuniste Çeke ndaj Kinës po shqetëson pjesë të institucionit politik dhe shërbimeve të sigurisë, veçanërisht duke pasur parasysh se ajo ...

Në Çeki janë shëruar tre raste me koronavirus

Në Republikën e Çekisë janë shëruar tre raste me koronavirusin e ri. Deri më tani, Çekia është një nga vendet e pakta në botë, në të cilën ...

Muriqi me mesazh emocionues për lojtarët e Kosovës para ndeshjes ndaj Çekisë (FOTO)

Kombëtarja e Kosovës ndeshjen ndaj Çekisë dhe Anglisë, do t’i luaj pa sulmuesin kryesor të kësaj skuadre, Vedat Muriqin.

Vuçiq: Nuk mendoj se është reale që Çekia të tërheqë njohjen e Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Haradinaj letër kryeministrit çek, tregon arsyen e mospjesëmarrjes në samit

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur që i ka dërguar letër falënderimi kryeministrit të Republikës së Çekisë, Andrej Babis, për ftesë...

Presidenti çek në Beograd: Pas një muaji do ta rishikojmë tërheqjen e njohjes së Kosovës

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman njoftoi sot në Beograd se brenda një muaji do ta rishikojnë mundësinë e tërheqjes së njohjes së Pavarësisë së Kosovës, në ...

Çekia publikon listën e futbollistëve kundër Kosovës

Kombëtarja e Çekisë ka publikuar listën për dy ndeshjet e ardhshme kundër Kosovës dhe Malit të Zi.

Schwarzenberg: Kosova të mos Ofrojë Arsye për Mosnjohje

Karel Schwarzenberg, një nga figurat kyçe në politikën çeke në disa dekadat e fundit, më ndërprenë qysh në fillim të bisedës tonë për 10-vjetorin e ...