Muriqi me mesazh emocionues për lojtarët e Kosovës para ndeshjes ndaj Çekisë (FOTO)

Kombëtarja e Kosovës ndeshjen ndaj Çekisë dhe Anglisë, do t’i luaj pa sulmuesin kryesor të kësaj skuadre, Vedat Muriqin.

Muriqi i cili në fundjavë me skuadrën turke Fenerbahçe i shënoi dy gola, nuk ka mundur të riaftësohet nga një lëndim që e ka marrë në këtë ndeshje.

Sulmuesi kosovar do të jetë një mungesë e madhe për Bernard Challandes.

Sulmuesi nga Prizreni ka shkruar një mesazh emocionues për bashkëlojtarët e tij për këtë ndeshje.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!