Postet nga: burg

Luftë në burg, pesë të vdekur dhe dhjetra të plagosur

Të paktën pesë persona vdiqën dhe 39 të tjerë u plagosën në një trazirë që ndodhi këtë të enjte në një burg të “sigurisë maksimale” në Honduras. 15 ...

Kasapi i Bosnjes, Karaxhiç mbyllet në burg me përdhunues e pedofilë

Krimineli serb i luftës, Radovan Karaxhiç, do të mbyllet në burg në Britani të Madhe, me përdhunues e pedofilë, për të vuajtur pjesën tjetër të ...

Vëllezërit që vuajtën burgun gabimisht, shpërblehen me 75 milionë dollarë

Një gjykatë në North Carolina, ka shpërblyer me 75 milionë dollarë, dy gjysmë-vëllezërit që u akuzuan gabimisht në vitin 1983 për vrasjen e vajzës 11 vjeçare.

Të dënuarit për terrorizëm mbesin pa ligjëratat e BIK-ut

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) e ka cilësuar si të dështuar marrëveshjen që ka pasur me Ministrinë e Drejtësisë, për rehabilitimin dhe riintegrimin ...

Hyri në burg 15 vjeç doli 83 vjeç, historia e pazakontë e burrit që kaloi 68 vite pas hekurave

Joe Ligno nga Pensilvania, i cili ka qëndruar në burg për plotë 68 vite, më në fund tashmë është i lirë. Ai ka dalë nga burgu para pak kohë...

10 të arrestuar në paraburgim edhe dy muaj, 2 të tjerë në arrest shtëpiak

U arrestuan më shumë se 12 persona, e u konfiskuan mbi 400 mijë euro.

Virusi prek burgun në Shqipëri, 3 punonjës të stafit rezultojnë pozitivë

Pas infektimit të një juristi dhe dy punonjësve të tjerë, 14 pjesëtarë të stafit në burgun e Rrogozhinës janë futur tashmë në karantinë, ndërsa Drejtoria e Pë...