Postet nga: burg

Nga nesër rikthehen vizitat e familjarëve në burgjet e Kosovës

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka rikthyer lejimin e vizitave të familjarëve në burgje, nga nesër (8 shkurt), pas ndalesës që ishte bërë për shkak ...

Princesha saudite lirohet nga burgu pas gati tre vjetësh

Një princeshë saudite dhe vajza e saj janë liruar nga një burg i sigurisë së lartë pasi janë mbajtur për gati tre vjet pa akuza, thonë aktivistët.

Arrestohet 21-vjeçari i kërkuar, dërgohet për t'i vuajtur 8 muaj burg

Në mëngjes Policia e Kosovës ka arrestuar një 21-vjeçar në Lipjan.

Dosja si organizohej shitja e kokainës në Prizren

B. B. nga Prizreni është dënuar nga Gjykata për posedim të pa autorizuar me qëllim të shitjes apo shpërndarjes, të kokainës.

Në bisht të tiganit e fsheh drogën, tenton ta fus në burg

Në burgun e Dubravës është parandaluar futja e substancave narkotike. Siç ka njoftuar Ministria e Drejtësisë, në bishtin e një tigani është zbuluar se ishte fshehur substanca e ...

A mund të keqpërdoret falja presidenciale?

Rreth një muaj burg i ka mbetur Ruzhdi Misinit, i dënuar për vrasjen e Agron Arifit në vitin 2010.

Poezitë me 'gjuhë nxitëse' që çuan në burg poetin Haxhi Morina

Në mes të asaj se sa është njerëzore të bëhet thirrje për dhunë e shfarosje të një komuniteti në emër të artit apo të preken kufijtë ...

Arrestohet gruaja që dyshohet se tentoi të fusë narkotik në Qendrën Korrektuese në Lipjan

Policia ka arrestuar një grua pasi dyshohet se ajo kishte tentuar të fuste substanca narkotike në Qendrën Korrektuese në Lipjan, për t’ia dhënë një burri që ...