Postet nga: bob dole

Roli i Senatorit Bob Dole në pavarësinë dhe shtetndërtimin e Kosovës

Në Uashington, u nda nga jeta në moshën 98 vjeçare senatori Bob Dole. Para pak kohësh ai kishte njoftuar se vuante nga kanceri në mushkëri. Bob Dole ...

Kuvendi me 1 minutë heshtje në nderim të Bob Dole

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë nisur seancën me një minutë heshtje për vdekjen e ish-senatorit amerikan Bob Dole

Liderët e Kosovës të pikëlluar nga vdekja e Bob Dole

Në moshën 98-vjeçare sot ka vdekur ish-senatori amerikan Bob Dole, miku i madh i Kosovës.

Vdiq miku i madh i Kosovës, Bob Dole

Ish-senatori republikan dhe kandidati për presidenti të Shteteve të Bashkuara, Bob Dole ka vdekur të dielën më 5 dhjetor, njoftoi familja e tij.

Jim Xhema: Pa Senatorin Dole, Kosova nuk do të ishte e pavarur sot

Letër mirënjohje për senatorin Bob Dole, shkruar nga patrioti i njohur shqiptaro - amerikan Jim Xhema në vlerësim për angazhimin për më shumë se ...

Biden viziton senatorin Bob Dole pas diagnostikimit me kancer

Presidenti amerikan Joe Biden, ka vizituar të shtunën senatorin Bob Dole, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë, pasi përfaqësuesi nga Kansas, i pensionuar tashmë, ka njoftuar se ë...

Senatori Bob Dole diagnostikohet me kancer në mushkëri

Senatori amerikan, Bob Dole, njoftoi se është diagnostikuar me kancer në mushkëri.

Lidhja Shqiptaro-Amerikane i bën thirrje Qeverisë t i rregullojë faktet historike në pllakën për senatorin Bob Dole

Lidhja Qytetare Shqiptaro-Amerikanë i kanë bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që të rregullojë faktet historike të paraqitura në pllakën e nderit për Senatorin amerikan, Bob Dole.