Postet nga: Blerim Sallahu

Reagon ish-ministri Selim Selimi, pas inicimit të procedurave për shkarkimin e Nehat Thaçit

Ish Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka reaguar pas deklaratave të ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu për inicimin e shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të ...

Iniciohet shkarkimi i Nehat Thaçit, drejtorit të Shërbimit Korrektues

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar se ka kërkuar nga Këshilli Shtetëror për Vlerësim dhe Disiplinë, që të shqyrtojë veprimet e drejtorit të ...

Zëvendësministri i Drejtësisë: Ai që ka vjedhur paratë e shtetit duhet t'i kthejë

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, në emisionin “Speciale” të RTK-së ka folur për koncept dokumentin e projektligjit për konfiskimin e pasurisë së paligjshme.

Haxhiu paralajmëron fillimin e punimeve për projektligjin për vetting

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu përmes një postimi në facebook ka paralajmëruar se shumë shpejtë do të fillojnë punimet me grupet punuese në lidhje me projektligjin pë...

Sallahu: Nëse Gjykata Supreme nuk vendos në favor të VV-së do të drejtohemi në Gjykatën Kushtetuese

Blerim Sallahu, përfaqësuesi ligjor i Lëvizjes Vetëvendosje ka dorëzuar para pak minutave në Gjykatën Supreme ankesën kundër vendimit të Panelit Zgjedhor pë...

Pas rrëzimit të Qeverisë Hoti, flet zyrtari i VV-së që e mbrojti rastin në Kushtetuese

Blerim Sallahu, i cili përfaqësoi Lëvizjen Vetëvendosje në seancën dëgjimore më 2 dhjetor të këtij viti rreth ankesës së Grupit Parlamentar të LVV-së ...

Vetëvendosje kërkon të shpallet e pavlefshme vota e Etem Arifit për Qeverinë Hoti - LIVE

Sot, në seancën dëgjimore që po mban Gjykata Kushtetuese për ankesën e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje për votën e deputetit Etem ...