Postet nga: Besim Hoti

Gjendet i vdekur një person në afërsi të lumit Ibër në Mitrovicë

Një burrë është gjetur i vdekur në afërsi të lumit Ibër në pjesën veriore të Mitrovicës.

Hoti: Personi i zhdukur në veri nuk ka afërsi më ish-liderin serb të vrarë, Oliver Ivanoviq

Raportimet e mediave se gjatë ditës së djeshme është gjetur një trup i pajetë në Veri të Mitrovicës janë të pa sakta.

Policia jep detaje për shpërthimin në Mitrovicë të Veriut

Një lokal privat i cili shërben si klub fitnesi duket të ketë qenë cak i sulmit me mjet shpërthyes në Mitrovicë të Veriut sot në orët e ...

FOTO: Protesta e serbëve në Veri

Serbë të Mitrovicës Veriore kanë mbajtur sot gjatë ditës një protestë para objektit të Gjykatës Themelore.

Zyrtare, serbët protestojnë para Gjykatës - punëtorët shqiptarë largohen në jug

Qytetarë serbë, pritet të mblidhen në orën 12-të para Gjykatës së Mitrovicës për të protestuar lidhur me arrestimet e javës së kaluar për rastin ...

Policia dematon lajmet e mediave serbe se autoblindat janë dërguar në veri

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, në fillim të takimit me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës ka thënë që Beogradi ka informata se trupat shqiptare ...

Ende nuk ka të arrestuar për gomat e shpuara dhe grafitet në vetura në veri të Mitrovicës

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës veriore, Besim Hoti ka thënë se ende nuk ka të arrestuar për gomat e shpuara dhe ...

Të shtëna armësh në veri, plagoset një person

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit në një kafiteri në veri të Mitrovicës, me ç’rast një person ka ...