Postet nga: Basketboll- vajzat

Basketboll: Vashat e Bashkimit tregohen të forta për Prishtinën

KBF Bashkimi ka fituar ndaj KBF Prishtinës me rezultat 81-66, në kuadër të xhiros së tretë në Superligën e vajzave.

Vashat e Bashkimit kampione të sezonit vjeshtor me shifra të frikshme (FOTO)

Zyrtarisht skuadra e KBF Bashkimit, është shpallur kampione e sezonit vjeshtor në Superligën e Kosovës në kategorinë e vajzave.

Basketboll: Vajzat e Bashkimit shënojnë fitore me 75 pikë epërsi (FOTO)

KBF Bashkimi ka shënuar një fitore shumë të lehtë ndaj KBF Vllaznimit me rezultat 104-29, ndeshje e vlefshme për xhiron e nëntë në Superligën e Kosovë...

Basketboll, vajzat: Fitojnë Prishtina dhe Penza

KBF Prishtina ka mundur KBF Trepën 84:37 në kuadër të javës së tetë të Superligës së Femrave.

Basketboll, vajzat: Prishtina pëson humbje në Rusi

KBF Prishtina ka pësuar humbjen e pestë në FIBA Euro Cup Women në pesë ndeshje të zhvilluara. Prishtinaset të mërkurën janë mundur në Rusi nga skuadra Sparta &...

Basketboll, vajzat: Prishtina deklasohet nga Moska

Prishtina është mundur nga MBA Moska  me rezultat të thellë 42:101, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve  në FIBA EuroCup Ëomen.

Bashkimi e Prishtina fitojnë me lehtësi ndaj Kastriotit dhe Trepçës

Në xhiron e tretë të Superligës së vajzave, favoritët kanë shënuar fitore bindëse.