Postet nga: Ballkani

Shpëlarja e parasë në Ballkan po lulëzon

Me 12 maj, prokurorët në Maqedoninë e Veriut e akuzuan Nikola Gruevskin, ish-kryeministrin e këtij vendi, për shpëlarje parash. Sipas tyre, pretendohet se ai kanalizonte para të ...

Drenica po e mposht Ballkanin

Drenica e ka mbyllur pjesën e parë ndaj Ballkanit me rezultat 1-0.

Komisioni Evropian: Së shpejti vijnë vaksinat në Ballkanin Perëndimor

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se së shpejti do të arrijë vaksinat e financuara nga Bashkimi Evropian në shtetet e Ballkanit Perëndimor.

Ismet Munishi trajner i KF Gjilani

Skuadra e Gjilanit në futboll, është bërë me trajner të ri pas largimit të Bylbyl Sokolit.

Palmer: Mbështesim BE-në në dialogun Kosovë-Serbi, të fillojë sa më shpejt

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka hezituar të përcaktojë ndonjë afat kohor sa i përket arritjes ...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpë...

Nën Presidencën e Biden, Ballkani do të mbetet një fuqi baruti në marrëdhëniet SHBA-Rusi

Shtetet e Bashkuara nën drejtimin e Joe Biden, duhet t'i rezistojnë shpërfilljes nga provokimet e Rusisë në Kosovë dhe në të gjithë Ballkanin, në këmbim të marrë...

Pritja për të ikur

Pavarësisht burokracisë e vonesave të shumta nga Ambasadat e huaja në Kosovë, shumë të rinjë nuk e ndalin synimin e tyre për t’u larguar nga Kosova.