Postet nga: Ballkani

Bosnje, Kroaci, Serbi, numërimi i kostos së stuhisë vdekjeprurëse

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën pas një stuhie shkatërruese që shpërtheu të mërkurën në katër vende të Ballkanit, ndërsa kostoja ...

DASH: Vendet e Ballkanit i plotësojnë kërkesat minimale të transparencës fiskale

Në raportin e ri të Departamentit amerikan të Shtetit, vendet e Ballkanit Perëndimor - Serbia, Mali i Zi, Kosova, Bosnje e Hercegovina dhe Maqedonia e Veriut - radhiten në ...

Arrestohen 37 persona në aksionin kundër një grupi kriminal nga Ballkani

Gjatë një operacioni policor ndërkombëtar, 37 persona u arrestuan si pjesë e një bande kriminale "shumë të dhunshme" nga Ballkani Perëndimor, njoftoi Europol.

Ballkani, kampion i Kosovës për herë të dytë me radhë

Ballkani ka fituar ndaj Ferizajt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 35-të të Superligës së Kosovës, duke i mjaftuar të shpallej kampion pas dë...

Drita dhe Ballkani zhvillojnë ndeshjen e sezonit në Gjilan

Xhiro e 33-të në Albi Mall Superligë ka startuar ditën e shtunë me dy sfida që ishin në program, ku Dukagjini mposhti Malishevën 1-0 dhe Trepça ’89 triumfoi ...

Si e humbi Biden Ballkanin?

Shtetet e Bashkuara i kanë thelluar angazhimet e tyre ndaj presidentit pothuajse autokratik të Serbisë dhe e kanë riorientuar qëndrimin e tyre rajonal në qendër të prioriteteve të ...

Parlamenti Evropian: Rusia shfrytëzon Serbinë për ndërhyrje në Ballkanin Perëndimor

Komiteti i Posaçëm për Ndërhyrjet e Huaja i Parlamentit Evropian, tha të mërkurën se Rusia shfrytëzon ndikimin e saj në Serbi në përpjekje ...

Gjermania prezanton draft-reformat për imigracion, me fokus te punëtorët nga Ballkani

Gjermania ka prezantuar draft-reformat për imigracion dhe promovimin e tij nga vendet e Ballkanit Perëndimor. Kjo është një përpjekje e qeverisë së kancelarit Olaf Scholz për ...