Postet nga: Ballkani

Borrell në Tiranë: Të rijetësohet procesi i integrimit të Ballkanit

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian , Josep Borrell, tha se ka ardhur koha të rijetësohet procesi i zgjerimit dhe Ballkani ...

Kurti takon Borrellin, kërkon më shumë vëmendje për Ballkanin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me shefin e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe ka kërkuar nga ai më shumë vëmendje ...

Kurti për “The Independent”: Ballkani përballet me rrezik të shtuar të konfliktit ushtarak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për gazetën britanike “The Independent” ka thënë se Ballkani Perëndimor përballet me rrezik të shtuar të ...

Kurti për Sky News: Ballkani s'është i imunizuar nga efektet e situatës në Ukrainë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për Sky News në Britani të madhe ka thënë se Ballkani nuk është i imunizuar nga situata e luftë...

NATO, e gatshme të garantojë sigurinë në Ballkan

Në kohën kur NATO dhe Bashkimi Evropian janë bashkuar për të dënuar pushtimin rus në Ukrainë, pjesëtarë të aleancës kanë thënë për Radion ...

Opinion: Putin tashmë e ka një vartës të vetin në Evropën Qendrore

NGA : Vladimir Kara-Murza

Ballkani i Suharekës emëron trajnerin e ri

Pas shkarkimit të Bekim Isufit nga pozita e trajnerit, ekipi i Ballkanit nga Suhareka tashmë ka emëruar trajnerin e ri.

Shokë kokaine - Lidhjet ballkanase të një trafikanti kolumbian droge

Nga “Marcos” dhe “Soldado” te “Tito” dhe “Chiquito”; lidhjet e trafikut të drogës midis Kolumbisë dhe Ballkanit janë të thella.