Postet nga: Arrestimi i Marko Gjuriqit

Kurti: Duhet të bëjmë çmos ta ndalim ‘Zajednicën’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se duhet bërë çmos që të mos lejohet themelimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, të cilin ...

Shefi i OKB-së ‘i shqetësuar’ për sjelljen e Policisë së Kosovës në arrestimin e Marko Gjuriqit

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, është shprehur i shqetësuar për sjelljen e Policisë së Kosovës në arrestimin e drejtorit të Zyrës pë...

Thaçi: Gjuriq Hyri të Dielën dhe Kaloi Natën te Radojçiqi

Presidenti Hashim Thaçi tha sot në një konferencë për gazetarë se Marko Gjuriq hyri në Kosovë një ditë para se të arrestohej.

Përfaqësuesit e Serbëve Mblidhen në Mitrovicë të Veriut

Përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës, kryesisht pjesëtarë të Listës Serbe, janë mbledhur në Mitrovicën e Veriut, për të folur për ...

Departamenti i Shtetit Dënon Ngjarjet e së Hënës në Mitrovicë

Departamenti Amerikan i Shtetit dënoi ngjarjet e së hënës në Mitrovicë të cilat “në mënyrë të panevojshme ngritën tensione dhe kërcënuan stabilitetin rajonal”.

Policia Reagon Ndaj Shkrimeve të Portaleve Serbe

Me anë të një komunikate, Policia e Kosovës ka reaguar dhe ka dhënë sqarime në lidhje me disa lajme të publikuara nga mediat serbe.

VIDEO: Momenti i Largimit të Gjuriqit nga Teritori i Kosovës

KALLXO.com ka siguruar pamje ekskluzive të momentit të dorëzimit të shefit të Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, te autoritetet serbe në ...

Lista Serbe Del Nga Qeveria e Kosovës

Lista Serbe ka vendosur që t’i largojë anëtarët e saj nga qeveria e Kosovës pas ngjarjeve të djeshme në Mitrovicën e Veriut ku njësiti ...