Postet nga: arrestim

Arrestohet i dyshuari për sulm seksual ndaj një të miture

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një burrë pasi që i njëjti dyshohet se ka sulmuar seksualisht një vajzë të moshës së mitur.

Arrestohen 8 burra për 8 raste të dhunës në familje

Tetë raste të dhunës në familje janë raportuar në Policinë e Kosovës në 24 orët e fundit. Policia, njofton se për këto tetë raste, ka arrestuar ...

Arrestohet shtetasi i Serbisë pasi mashtroi me testin COVID-19

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një shtetas të Serbisë nën dyshimin se ka mashtruar me test të COVID-19.

Prishtinë, 3 të arrestuar për prostitucion

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë dhe dy gra nën dyshimin se kanë kryer veprat penale  - mundësim apo detyrim në prostitucion, ofrim i lokaleve pë...

Arrestohet 45-vjeçari, dyshohet për keqpërdorim të fëmijëve në pornografi

Policia e Kosovës ka arrestuar një person për të cilin dyshohej se kishte konsumuar veprën penale keqpërdorim i fëmijëve në pornografi.

Ish-ushtarët gjermanë arrestohen pas dyshimeve për komplot terrorist

Dy ish-ushtarë gjermanë janë arrestuar nën dyshimet për tentim të formimit të një force terroriste mercenare, për t’u përfshirë në luftën civile në Jemen, ...

Policia arreston tre të dyshuarit për therjen me thikë në Klinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë në fshatin Qupevë e Ulët të Klinës është therur me thikë një person.

Dy raste të dhunës në familje në rajonin e Prishtinës

Polica e Kosovës ka arrestuar dy persona nën dyshimin se kanë ushtruar dhunë në familje në dy raste të ndryshme që janë raportuar në 24 orët e fundit ...