Postet nga: Ambasadori

Ambasadori gjerman i shqetësuar me planet për restaurimin e shtëpisë së Xhafer Devës

Ambasadori gjerman në Prishtinës, Jörn Rohde ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me planet e Ministrisë së Kulturës për restaurimin e shtëpisë së Xhafer ...

Ambasadori amerikan: Askush të mos e harrojë dhe mohojë masakrën e Reçakut

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka thënë se askush nuk duhet ta harrojë dhe as ta mohojë krimin e kryer kundër 45 ...

Betohet ambasadori i ri i ShBA-së në Kosovë Jeffrey Hovenier

Jeffrey Hovenier është betuar si ambasador i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë.

Mbyllet për media takimi i Komisionit parlamentar me ambasadorin gjerman në lidhje me vizat

I mbyllur për media do të mbahet takimi i Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë me ambasadorin e Gjermanisë Jorn Rohde, lidhur me liberalizimin e vizave.

Presidentja Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Mbretërisë së Arabisë Saudite

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim ambasadorin e ri, jorezident të Mbretërisë së Arabisë Saudite në Republikën e Kosovës, Faisal ...

Ambasadori amerikan në Moskë kthehet për konsultime në Uashington

Ambasadori i SHBA-së në Rusi, John Sullivan, tha se këtë javë ai do të kthehet në Shtetet e Bashkuara për konsultime.

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla priti në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly

 

Kurti takohet virtualisht me ambasadorin e Austrisë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot pati takim virtual me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger dhe atasheun në ambasadën austriake, Martin Schaller.