Postet nga: Albin Kurti

Kurti: Me SHBA-në s’pajtohemi për gjithçka, por raportet janë të mira

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se bashkëpunimi i Kosovës me Shtetet e Bashkuara është i mirë, por se kjo nuk do të thotë që dy vendet “...

Borrell pas takimeve me Kurtin e Vuçiqin: Rruga drejt stabilitetit është përmes dialogut

Përfaqësuesin i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell është deklaruar sot, më 17.02.2024, për takimet që pati një ditë më parë, me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti ...

Në pritjen shtetërore për Ditën e Pavarësisë liderët nderojnë heronjtë, Kurti i përmend Thaçin, Krasniqin e Sejdiun

Tre krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryekuvendari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti organizuan pritjen shtetërore për nder të 16-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Bashkohet opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Partitë opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut të shtunën kanë firmosur deklaratën për bashkimin opozitar shqiptar, të cilin e vlerësojnë si “hap të rëndësishë...

Dorëzohen dokumentet e para në Institutin e Krimeve të Kryera Gjatë Luftës në Kosovë

Në 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, u dorëzuan dokumentet e para në Institutin e Krimeve të Kryera Gjatë Luftës në Kosovë.

Kurti: Serbia e përqafoj terrorizmin, por edhe aty dështoj me turp

Kryeministri Albin Kurti, në fjalimin para deputetëve të Kuvendit të Kosovës për 16-vjetorin e Pavarësisë, ka kujtuar se Serbia po ndjek rrugën e konfrontimit me ...

16 vjet shtet - Krerët e shtetit bëjnë homazhe në kompleksin e Jasharajve, tek varri i Rugovës dhe Demaçit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në ditën e pavarësisë kanë bërë ...

Konjufca: Sot, padyshim falënderojmë edhe ndërkombëtarët që ndihmuan që të lind Republika e Kosovës

Pas ngritjes së flamurit të Republikës së Kosovës, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca bashkë me dy krerët e tjerë të shtetit, presidenten Vjosa Osmani e kryeministrin Albin ...