Postet nga: Albin Kurti

Xhaferi: Albin Kurti po përzihet në politikën e Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Talat Xhaferi thotë se homologu i tij nga Kosova, Albin Kurti, po “përzihet” në politikën e Maqedonisë së Veriut.

Kurti në takim me ambasadorët e QUINT-it: BE-ja t’i heqë sa më shpejt masat ndëshkuese ndaj Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, me të cilët, siç thuhet ...

“Tërheqja taktike” e Projekt-Kodit Doganor pas vërejtjeve të ndërkombëtarëve

Një mospajtim i radhës mes autoriteteve qeveritare dhe një pjese të faktorit ndërkombëtar është mbajtur larg vëmendjes së publikut. Pas pakënaqësive të shprehura me ...

Jo të gjithë kryetarët e komunave u takuan me Kurtin

Për të gjashtën herë me radhë përgjatë tri vjet qeverisjeje, kryeministri i Kosovës Albin Kurti u takua me kryetarët e komunave për të diskutuar ...

Kurti flet për ndarjet buxhetore, mohon akuzat për trajtim të pabarabartë të komunave

Kryeministri Albin Kurti në takimin me kryetarët e komunave të Kosovës i ripërsëriti të dhënat buxhetore për nivelin lokal për vitin 2024, dhe u ...

Tentimi i katërt, Kurti paralajmëron se regjistrimi i popullsisë do të fillojë në prill

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është takuar me kryetarët e komunave për të diskutuar për çështjet komunale për vitin 2024.

Lajçak, mes besimit dhe kritikave në misionin e papërfunduar në dialogun Kosovë - Serbi

Rreth katër vjet pas emërimit, i dërguari i BE-së, Miroslav Lajçak është në prag të përfundimit të mandatit në misionin e tij për normalizimin ...

Kurti: Me SHBA-në s’pajtohemi për gjithçka, por raportet janë të mira

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se bashkëpunimi i Kosovës me Shtetet e Bashkuara është i mirë, por se kjo nuk do të thotë që dy vendet “...