Postet nga: Albin Kurti

Albin Kurti rezulton pozitiv me COVID-19

Kryetari i Vetëvendosjes dhe ish kryeministri Albin Kurti ka rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Arben Gashi harron kohën kur Isa Mustafa lobonte për Kancelarin e Austrisë

Gjatë ditës së sotme, ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ftuar shqiptarët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ta votojnë Joe Biden për ...

Zgjedhjet në ShBA, Albin Kurti pozicionohet, përkrahë Joe Biden

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ftuar shqiptarët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ta votojnë Joe Biden për president në zgjedhjet presidenciale.

Thaçi: Kurti ishte kundër UÇK-së, NATO-së dhe pavarësisë së vendit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka akuzuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, duke e quajtur si person që ishte kundër UÇK-së, NATO-s, pavarësisë ...

Albin Kurti kujton babanë e Leart Paqaradës kur mbronte për Prishtinën

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar si dhuratë ndërsen e Leart Paqaradës i cili mbron ngjyrat e Kombëtares së Kosovës, nga babai i tij, ...

Albin Kurti kërkon që dialogu të bëhet nga një qeveri "legjitime e kredibile"

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë - Serbi dhe çështje ...

Kurti mbështet Shqipërinë dhe uron për fitore ndaj Kazakistanit

Kombëtarja e Shqipërisë është duke u përballur me kombëtaren e Kazakistanit në udhëtim në kuadër të "Ligës së Kombeve".

Albin Kurti komenton deklarimet për varrezat masive me viktimat shqiptare në Serbi

Deklarimet e fundit të zyrtarëve serb që mbajnë detyra në Qeverinë e këtij shteti për varreza masive në Serbi kanë ngjallur reagime dhe debat në të dy ...