Postet nga: AGRESIONI RUS

Komiteti Ndërkombëtar Paralimpik, IPC: Nuk ka Lojëra Paralimpike për konkurrentët rusë dhe bjellorusë

Atletët rusë dhe bjellorusë janë përjashtuar nga Lojërat Paralimpike Dimërore për rolet e vendeve të tyre në luftën në Ukrainë, tha të enjten në ...

Nxënësit rusë të mësojnë për 'domosdoshmërinë' e luftës

Ministria e Arsimit e Rusisë ka njoftuar se nxënësve të shkollave në mbarë vendin do t'u jepet një mësim virtual se "pse misioni çlirimtar në Ukrainë është ...

Kronologji: Java e parë e sulmeve ruse ndaj Ukrainës

Zhvendosja masive, viktimat në rritje dhe sanksionet ndërkombëtare e shënojnë javën e parë të sulmit rus në Ukrainë.

Hungaria nuk do të përdor veto kundër sanksioneve të BE-së ndaj Rusisë

Hungaria nuk do të përdor veton kundër sanksioneve të Bashkimit Evropian ndaj Rusisë lidhur me sulmin që ky shtet po i bën Ukrainës.

Rusia pushton qytetin kyç të Ukrainës jugore pas një jave lufte

Trupat ruse kanë pushtuar qytetin Herson, që shënon qytetin e parë i madh ukrainas që ra në një luftë shkatërruese një javore që ka krijuar tashmë një milion ...

BE ndalon mediat shtetërore ruse RT dhe Sputnik, shkak dezinformimi mbi Ukrainën

Mediat ruse të kontrolluara nga shteti sikurse RT dhe Sputnik do të ndalohen në Bashkimin Evropian. Shkak për vendimin që hyri menjëherë në fuqi janë bërë fushatat ...

Zonat e ndalim-fluturimit nuk do të funksionojnë, por si t'ia bëjmë për t'i dalë në ndihmë Ukrainës?

Forcat e Vladimir Putinit po i rrethojnë qytetet Kharkiv, Kherson dhe Mariupol, dhe një kolonë 60 kilometërshe e gjatë me automjete të blinduara ruse është në veri të Kievit në ...

Boeing pezullon mirëmbajtjen e avionëve për linjat ajrore ruse

Kompania Boeing ka pezulluar të gjitha pjesët, mirëmbajtjen dhe mbështetjen teknike për linjat ajrore ruse ndërsa konflikti vazhdon, njoftoi kompania të martën.