Postet nga: Agjencia Kundër Korrupsion

Antikorrupsioni deklarohet për këshilltarin e Llukës që është bërë menaxher i projektit “Kosova e Re”

Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK) e ka mbyllur rastin e Shkumbin Asllanit, ish-këshilltarit politik të ministrit Valdrin Lluka, i cili është bërë menaxher i Projektit në Njësinë ...

Agjencia Kundër Korrupsion nis hetime për 'luksin' e menaxhmentit të UP-së

Agjencia Kundër Korrupsion (AKK) ka hapur hetime ndaj menaxhmentit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, për shtesat e larta, mëditjet dhe shpenzimet në udhëtime jashtë ...

Antikorrupsioni detyron gjyqtarët të heqin dorë nga bizneset

Agjencia Kundër Korrupsion përmes dy vendimeve  të ndara i ka detyruar dy gjyqtarë të heqin dorë nga bizneset e tyre private për shkak të konfliktit të interesit.

Antikorrupsioni gjen shkelje në tenderin e Ministrisë së Arsimit

Agjencia Kundër Korrupsion ka gjetur shkelje ligjore në një tender në vlerë prej 1 milion eurosh të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT).

Pasuria e asambleistiti të VV-së në Pejë

Bashkim Lajçi është asamblist i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal në Pejë.

Asamblisti i pasur i NISMA-së në Pejë, “i zhytur” në kredi

Asamblisti i Partisë NISMA në Komunën e Pejës, Gezon Berisha, në Agjencinë Kundër Korrupsionit (AKK), ka deklaruar se është kryetar i Degës së partisë NISMA në ...

Prokurorja milionere e Prishtinës

Prokurorja e Prokurorisë së Prishtinës, Merita Lumezi ka deklaruar pasuri në vlerë mbi një milion euro.

Vëllai i Famir Limajt kredi deri n'fyt

Gjithsej 1 milion e 204 mijë euro i ka pasuri të paluajtshme vëllai i Zëvendës kryeministrit Fatmir Limaj, Demir Limaj.