Postet nga: Afganistan

Së paku 10 civilë të vrarë në Afganistan

Së paku 10 civilë humbën jetën pasi automjeti me të cilin udhëtonin u sulmua me bombë, në provincën Khost të Afganistanit.

Edhe Afganistani bojkoton ceremoninë e Nobelit shkaku i mbështetësit të Millosheviqit

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka njoftuar se listës së vendeve që po e bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel ...

Ushtarët shqiptarë në Afganistan mbledhin fonde për të prekurit nga tërmeti

Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, ka njoftuar se solidariteti për mbledhjen e fondeve në ndihmë të të prekurve nga tërmeti vdekjeprurës i së ...

Afganistani pajtohet për shkëmbim të të burgosurve me talibanët

Afganistani do të lirojë tre të burgosur talibanë, në këmbim të dy pengjeve të mbajtura nga ky grup, tha presidenti afgan, Ashraf Ghani.

Nëntë nxënës humbin jetën pas shpërthimit të minave në Afganistan

Nëntë nxënës humbën jetën në provincën Tahkar të Afganistanit më 1 nëntor, pas shpërthimit në një zonë të minuar gjatë rrugës pë...

Talibanët vrasin 15 policë afganë

Pesëmbëdhjetë policë u vranë të martën në një sulm në provincën Kunduz të Afganistanit.

Sulmohet ambasada amerikane në Afganistan

Një raketë shpërtheu në ambasadën e SHBA-së në Kabul, dhe një tjetër goditi kompleksin e Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit.

Sulm në lagjen e ambasadave në Kabul, së paku 10 të vrarë

Së paku dhjetë njerëz u vranë dhe dhjetëra u plagosën nga shpërthimi i një makine bombë në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul.