Postet nga: 28 Nëntori

Kosova dhe Shqipëria vendosin t'i shënojnë së bashku ngjarjet historike

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë ka njoftuar se së bashku me Ministrinë për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë, është dakorduar ...

70% e shkollave të Ferizajt s’kanë mbajtur mësim sot

Shumica e shkollave të Ferizajt sot nuk kanë mbajtur mësim, kështu duke i’u përgjigjur pozitivisht thirrjes së SBAShK, që dita e hënë të jetë ditë ...

12 shkolla të Pejës zbatojnë kërkesën e SBAShK-ut, nuk mbahet mësimi

12 Shkolla të Komunës së Pejës i janë bindur thirrjeve të SBAShK, që dita e hënë të jetë ditë pushimi, për nder të festës së 28-në...

Ministria e Arsimit u bën thirrje shkollave që të mbajnë mësim

Ministria e Arsimit dhe Shkencës u ka bërë thirrje institucioneve arsimore që të mbajnë mësim dhe të shfrytëzojnë të gjitha mundësitë për realizimin e ...

Nagavci kritikon Qeverinë për "situatën konfuze e konfliktuoze" nëse do të ketë të hënën mësim apo jo

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, lidhur me situatën nëse ...

Jashari: Kullat në Prekaz kanë mbetur në mëshirën e fatit

Për kryetarin e komunës së Skenderajt është absurde se si shteti 21 vjet pas luftës, nuk ka arritur ende të bëjë konservimin e kullave të Jasharajve.

Kurti nga Prekazi: Padrejtësia për ata që e shpallën UÇK-në nuk do të na dobësojë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë homazheve në varrezat e dëshmorëve në Kompleksin Momorial  të familjes Jashari në Prekaz ka thënë se data e 28 ...

Hoti nis homazhet nga shtatoret e Skënderbeut e Rugovës, do të shkojë edhe te Jasharajt

Kryeministri i vendit, sot, më 28 nëntor nisi homazhet nga shtatorja e Skënderbeut dhe ajo e ish-presidentit Ibrahim Rugova.