Postet nga: 28 nëntor

Presidentja Vjosa Osmani uron për 28 Nëntorin: Kjo datë ka shumë peshë historike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar shqiptarët për 109-vjetorin pavarësisë së Shqipërisë.

Komuna e Kamenicës nuk i bindet Qeverisë, vendos që e hëna të jetë pushim

Komuna e Kamenicës ka vendosur që dita e hënë të jetë ditë pushimi në të gjitha institucionet.

28 nëntori në kohë pandemie, sheshet në Prishtinë të mbushur me njerëz

Vetëm dje janë shënuar 12 raste të vdekjeve nga COVID-19 në Kosovë. Ndërsa, nga 1 mijë e 827 testime, 764 dolën pozitiv brenda 24 orëve.

FOTO: Haradinaj shpërndanë ëmbëlsira për policët e Kosovës për 28 Nëntor

Në 107 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpërndarë ëmbëlsira për pjësëtarët e Policisë së ...

Haradinaj: Këtë 28 Nëntor jemi të bashkuar për t'iu bërë ballë pasojave të tërmetit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ua ka uruar festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarëve kudo që janë.

FOTO: Shoferët e 'Trafikut Urban' vozisin me plis për 28 Nëntor

Përkundër që të gjithë punonjësit e institucioneve shtërore sot kanë pushuar, shoferët dhe kondukterët e "Trafikut Urban", po e festojnë 28 Nëntorin duke punuar.

Të dielën vrapim për bamirësi në Ferizaj

Për nderë të  përvjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, më 8 dhjetor në Ferizaj do të organizohet një garë vrapimi.