array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(38) "https://kallxo.com/sport/nderkombetar/"
 }
}

Barcelona konfirmon marrëveshjen për transferimin e Lewandowskit

Barcelona ka konfirmuar edhe zyrtarisht arritjen e marrëveshjes me Bayern Munichun për sulmuesin Robert Lewandowskin.

“Bad Boy” i tenisit, rrugëtimi i Kyrgios nga droga, dhuna e mendimet për vetëvrasje te finalja e Wimbledonit

Nick Kyrgios është një nga tenistët më atipikë të këtij sporti. 27-vjeçari austrialian me origjinë greke shpeshherë bëhet protagonist gjatë një ndeshje me gjeste të shë...

Uellsi fiton ndaj Ukrainës dhe siguron biletën për në Katar

Uellsi ka fituar përballë Ukrainës (1-0) në Stadiumin e Qytetit në Cardiff për të siguruar kualifikimin në Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’, për herë të parë pas 64 ...

Macron: Kam pasur një bisedë me Mbappe para se ai të vendoste për të ardhmen e tij

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pranuar se ka biseduar me sulmuesin francez Kylian Mbappe para se futbollisti të vendoste për të ardhmen e tij.

Argjentina shkatërron Italinë dhe fiton Finalissiman – Messi me shokë shkëlqyen në sulm

Argjentina e ka mposhtur Italinë me rezultat 3-0 në ndeshjen Finalissima, ku u takuan kampioni i Amerikës Jugore dhe kampioni i Evropës.

Franca: Biletat e rreme të tifozëve të Liverpool-it kanë nxitur kaosin në Paris

Ministrja franceze e Sportit, Amelie Oudea-Castera, ka thënë se tifozët e Liverpool-it pa bileta valide kanë shkaktuar problemet me turma në finalen e futbollit të Ligës së ...