array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(38) "https://kallxo.com/sport/nderkombetar/"
 }
}

Të acaruar me rënien nga Ligue 1, tifozët e St Etiennes sulmojnë lojtarët

St. Etienne ka humbur me penallti kundër Auxerre dhe nuk do të jetë sezonin e ardhshëm në Ligue 1.

Chelsea i gëzohet triumfit të Real Madridit në Ligën e Kampionëve, bonuset e Hazardit i sjellin miliona euro shtesë

Chelsea thuhet se ka marrë një fitim të mirë parash falë triumfit të Real Madridit në Ligën e Kampionëve ndaj Liverpoolit të shtunën mbrëma.

Real Madridi mposht Liverpoolin, fiton trofeun e 14-të në histori të Ligës së Kampionëve

Real Madridi ka fituar me rezultat 1-0 ndaj Liverpoolit në finale dhe kështu është shpallur kampion i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22.

Përballje e gjigandëve, sonte në Paris luhet finalja e Ligës së Kampionëve

Sonte në Paris, Liverpool do të kërkojë ta fitojë çmimin më prestigjioz të futbollit evropian të klubeve për herë të shtatë, kur do të përballet Real Madridin ...

Zyrtare: UEFA përjashton përfundimisht Rusinë nga garat, e pësojnë edhe klubet e këtij shteti

Ishin të pezulluar, por tani është marrë vendimi përfundimtar dhe Rusia përjashtohet përfundimisht nga UEFA.

Vdes Mino Raiola, agjenti i njohur i futbollit

Mino Raiola, agjenti që përfaqësoi disa nga lojtarët më të famshëm të futbollit, ka vdekur në moshën 54-vjeçare, raporton BBC.