array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(30) "https://kallxo.com/lajm/rajon/"
 }
}

Gjendet trupi i viktimës së 45-të pas aksidentit në Bullgari

Gjatë kontrollit shtesë të autobusit të aksidentuar në autostradën Struma në Bullgari është gjetur edhe një trup i pajetë, duke çuar kështu dhe zyrtarisht numrin e viktimave në 45.

Rama në konferencë të përbashkët me Kurtin, e quan mik

Pas nënshkrimit të marrëveshjeve Kosovë-Shqipëri në mbledhjen e përbashkët në Elbasan, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti ...

Detajet e marrëveshjes për studimin e fizibilitetit të linjës hekurudhore Durrës-Prishtinë

Në fushën e infrastrukturës, Kosova dhe Shqipëria pritet të nënshkruajnë memorandum për studimin e fizibilitetit për ndërtimin/rehabilitimin e segmentit hekurudhor Durrës-Prishtinë.

Para sezonit të verës, paralajmërohet qarkullimi pa ndalim në kufirin Kosovë-Shqipëri

Qytetarët e Kosovës dhe Shqipërisë do të mund të qarkullojnë pa ndalesa në kufirin me të dyja shteteve, para sezonit veror të vitit 2022.

Kurti në mbledhjen e qeverive Kosovë - Shqipëri: Jemi një

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se Kosova dhe Shqipëria janë një, teksa ka folur në hapje të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive.

Paralajmërohet që nga viti i ardhshëm Kosova dhe Shqipëria të kenë një abetare të përbashkët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajmëruar që nga viti i ardhshëm Kosova dhe Shqipëria do të mund të kenë një abetare të përbashkët ...