array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(30) "https://kallxo.com/lajm/rajon/"
 }
}

Rada Trajkoviq u ndalua në aeroportin e Beogradit

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane nga Kosova, Rada Trajkoviq, më 24 qershor ka njoftuar se i është ndaluar të largohet nga Serbia dhe se policia e ka ndaluar në aeroportin “Nikola ...

Statusi i kandidatit për Bosnjën, në tetor ose dhjetor

Bashkimi Evropian ka konfirmuar gatishmërinë e tij për t'i dhënë Bosnje e Hercegovinës statusin e një kandidati për anëtarësim të plotë në BE.

Mali i Zi, qeveria kufizon çmimet e produkteve bazë

Në Mal të Zi, qeveria ka vendosur kufizimin e çmimeve për disa produkte, si masë e përkohëshme me qëllim zbutjen e pasojave të rritjes së çmimit ...

Kovaçevski refuzoi propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski si dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama janë shprehur të zhgënjyer me Bashkimin Evropian pas përfundimit të samitit që ...

Scholz: Ballkanin Perëndimor e duam dhe na duhet në BE

Në deklaratën qeveritare në prag të samitit të BE-së, Olaf Scholz, u pozicionua qartë në anën e gjashtë vendeve të rajonit dhe i bëri thirrje Bullgarisë të ...

Maqedonia e Veriut kërkon garanci për gjuhën dhe historinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka kërkuar garanci për njohjen e gjuhës maqedonase dhe të kaluarën historike para se të pranojë propozimin francez ...