array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(30) "https://kallxo.com/lajm/rajon/"
 }
}

Kriza ekonomike thellon varfërinë në Maqedoninë e Veriut

Disa qytetarë në Maqedoninë e Veriut, të anketuar nga Radio Evropa e Lirë thonë se mezi mbijetojnë me të ardhurat që marrin. Kjo për faktin se çmimet e produkteve ...

Dritan Abazoviq viziton vendin ku do të ndërtohet rruga Plavë-Deçan

Dritan Abazoviq, kryeministër i Malit të Zi, po vazhdon punët qeveritare pavarësisht se mund të shkarkohet pas dy jave nëse kalon mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë.

Zbardhet dëshmia e policit që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë

Polici Arjan Tase ka dhënë dëshminë e tij para prokurorisë shqiptare për aksidentin me gomone që la të vdekur një fëmijë në Himarë.

Mali i Zi nënshkruan marrëveshje me Kishën Serbe

Kryeministri i Mali të Zi, Dritan Abazoviq, konfirmoi të mërkurën se është nënshkruar Marrëveshja Themelore ndërmjet Malit të Zi dhe Kishës Ortodokse Serbe, e ...

Afera e incineratorëve u thellua më tej me zbulimin e disa kompanive fantazma

Në Tiranë, Partia e Lirisë publikoi sot dokumente të tjerë lidhur me aferën korruptive të incineratorëve.

Aksidentet nga mjetet lundruese, skenë e përsëritur në çdo sezon veror

Manovrat e pakontrolluara me motorët e ujit apo gomonet, janë një problem i hershëm për pushuesit në Shqipëri, si për ata në det, si pë...