Postet nga: stevo pendarovski

Siljanovska fitoi zgjedhjet presidenciale, VMRO me fitoi 58 deputetë, Fronti Europian 19, LSDM 18 dhe VLEN 13 deputetë

Me fitoren e Gordana Siljanovska Davkovës dhe të VMRO-DPMNE-së, sipas rezultateve fillestare të KSHZ-së përfunduan zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni të Veriut. Të gjithë pjesëmarrësit, ...

Stevo Pendarovski e pranon humbjen në zgjedhjet presidenciale, e uron Gordana Silanovska Davkovën

Kandidati për president të Maqedonisë së Veriut dhe presidenti aktual, Stevo Pendarovski, e ka pranuar humbjen në zgjedhjet presidenciale të vendit.

Maqedoni e Veriut, Siljanovska dhe Pendarovski shkojnë në balotazh

Gordana Siljanovska Davkova dhe Stevo Pendarovski do të shkojnë në balotazhin e 8 majit të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Bujar Osmani u rendit i treti me rreth 121 mijë vota, ...

Pendarovski: Bullgaria mund ta përsërisë veton për integrim

Kandidati për president të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, që mbështetet nga Lidhja Social-Demokrate, nuk beson se vendi do të mund të anëtarësohet në Bashkimin Evropian ...

Maqedonia e Veriut në prag të fushatës presidenciale

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut po mbledhin nënshkrimet e nevojshme për të hyrë në garë.

Pendarovski: Kurti mund të mbështesë kë të dojë në zgjedhjet e 8 majit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka të drejtë të mbështesë persona dhe parti politike në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut, njëjtë sikur mbështetje të tilla ...

Talat Xhaferi pranon mandatin për formimin e Qeverisë në Maqedoni të Veriut

Ish-kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, e ka pranuar mandatin për formimin e Qeverisë nga presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski.

Pse Pendarovski takoi Kurtin pak para emërimit të kryeministrit të parë shqiptar në Maqedoni të Veriut?

Në vigjilje të zgjedhjes së kryeministrit të parë shqiptar në krye të Maqedonisë të Veriut, një varg ngjarjesh janë lidhur në qarkun politik duke formuar pika dhe pikëpyetje të ...