Postet nga: Vrasja e Afrim Bunjakut

Graçanicë, dhjetëra qytetarë ndezin qirinj për tre të vrarët nga sulmi në Banjskë

Dhjetëra qytetarë serb lokal janë mbledhur në oborrin e Shtëpisë së Kulturës në Graçanicë, për të ndezur qirinj, në nderim të tre personave të grupit ...

Pamje – Manastiri i Banjskës pas sulmit terrorist të 24 shtatorit

Policia e Kosovës mesditën e sotme ka liruar për qarkullim rrugën që të dërgon brenda territorit të fshatit Banjskë, aty ku ditëve të fundi ...

VIDEO – Vendi nga ku dyshohet se u sulmua për vdekje polici Afrim Bunjaku

Gazetarja e KALLXO.com Adelina Ahmeti është duke raportuar nga fshati Banjskë të Zveçanit, aty ku grupi terrorist kreu sulm ndaj Policisë së Kosovës, të dielën e 24 ...

Policia: Në manastir u gjet një helmetë e Policisë e cila është marrë nga vendi ku u vra Afrim Bunjaku

Policia e Kosovës ka thënë se në manastirin e Banjskës është gjetur një helmetë e Policisë së Kosovës, e cila sipas Policisë, është marrë nga vendi ...

Çfarë armatimi u gjet mbrëmë në Banjskë të Zveçanit?

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në kuadër të operacionit në fshatin Banjskë, përveç arrestimit të dy personave të tjerë në një hotel në ...

Hill për situatën në Kosovë: Po shqyrtohen hapa të mëtejmë

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, tha se përshkallëzimi i dhunës në Banjskë të Zveçanit është “një ngjarje tragjike” dhe se po shqyrtohen hapa të më...

Dosja e Prokurorisë: Vepra kundër rendit kushtetues e kryerje të veprave terroriste

Dy pjesëtarëve të grupit terrorist Blagoje Spasojeviq dhe Dusan Maksimoviq, Gjykata e Prishtinës ua ka caktuar masën e paraburgim prej 1 muaj.

Rusia thotë se po e “vëzhgon nga afër” gjendjen në veri të Kosovës

Kremlini ka thënë të hënën se është duke e vëzhguar nga afër gjendjen në veri të Kosovës, por nuk e dënoi sulmin vdekjeprurë...