Postet nga: Volodymir Zelensky

Në Beograd shfaqen posterë ku thuhet se Zelensky "është terrorist i NATO-s"

Në qendër të Beogradit janë vendosur posterë me fotografinë e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, dhe me mbishkrimin “terrorist i NATO-s”.

Zelensky për Krishtlindje: Liria ka çmim të lartë, por skllavëria edhe më të lartë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, u ka bërë thirrje bashkatdhetarëve të tij që të qëndrojnë përballë sulmeve ruse, ndërsa vendi feston Krishtlindjen. Ai tha se “liria ...

Shefi i CIA-s: Bashkëpunimi ushtarak mes Iranit dhe Rusisë 'paraqet kërcënime reale'

Më 24 shkurt 2022, Rusia e pushtoi Ukrainën në një përshkallëzim të madh, i cili filloi në vitin 2014.

Ministria ukrainase e Mbrojtjes: Putini po e përgatit një ofensivë të madhe në vitin e ri

Vladimir Putin po përgatitet për një ofensivë të re të madhe në vitin e ri, ka deklaruar ministri i mbrojtjes i Ukrainës, Oleksii Reznikov. Sipas tij, ka ...

Revista Time zgjedh Zelenskyn Person të Vitit

Revista Time e ka zgjedhur presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, Person të Vitit, duke i dhënë këtë çmim për “faktin se guximi mund të jetë po aq ngjitë...

Zelensky pas raportimeve për rënien e raketave ruse në Poloni: Ndodhi ajo që e paralajmëruam prej kohësh

Një zyrtar i lartë i inteligjencës amerikane tha sot se raketat ruse, që sulmuan Ukrainën, ranë edhe në Poloni dhe vranë dy persona, raporton AP.

Zelensky para G20-ës: Tani është koha për të përfunduar luftën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u tha udhëheqësve botërorë se koha për t’i dhënë fund luftës së Rusisë në Ukrainë është “tani”.

Ylli amerikan i filmave Sean Penn ia huazon çmimin Oscar presidentit të Ukrainës

Në një video të postuar në llogarinë e Zelenskiy në Instagram, aktori amerikan i filmave Sean Penn, i cili ka qenë një nga mbështetësit më të mëdhenj ...