Postet nga: vëllezërit Bytyqi

Rezoluta amerikane për vëllezërit Bytyçi nuk i shqetëson figurat përgjegjëse në Serbi

Miratimi i rezolutës nga Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, me të cilën i kërkohet Serbisë që të vë para drejtësisë vrasësit ...

Thaçi mirëpret rezolutën për vëllezërit Bytyqi nga Kongresi Amerikan

Presidenti vendit, Hashim Thaçi përmes një postimi në facebook ka shkruar për vrasjen e vëllezërve Bytyqi dhe rezolutën “Bytyqi”, e cila është miratua nga ...

Kongresi Amerikan miraton rezolutë për zbardhjen e vrasjes së vëllezërve “Bytyqi”

Komiteti i Punëve të Jashtme i Kongresit të SHBA-ve javën e kaluar e kaloi një rezolutë ku thirrej për zbardhjen e vrasjes së tre vëllezërve ...

Komiteti i Kongresit Amerikan thirrje Serbisë të gjykojë vrasësit e shqiptaro-amerikanëve

Komiteti i Punëve të Jashtme i Kongresit Amerikan të mërkurën miratoi përsëri një rezolutë që synon ushtrimin e presionit ndaj autoriteteve serbe për të ...

Thaçi flet për 20 vjetorin e vrasjes së vëllezërve Bytyqi, akuzon drejtësinë ndërkombëtare

Presidenti Hashim Thaçi i ka kujtuar 3 vëllezërit Bytyqi në 20 vjetorin e vrasjes së tyre.

Haradinaj: Qeveria nuk do të ndalet deri në vendosjen e drejtësisë për vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përkujtuar 20 vjetorin e vrasjes së vëllezërve Bytyqi.

20 vjet nga vrasja e vëllezërve Bytyqi, ende asnjë i dënuar

Në mesin e mijëra personave të vrarë gjatë luftës në Kosovë janë edhe vëllezërit Bytyqi, tre shqiptarë nga Prizreni me shtetësi amerikane të cilët ...

Ambasadori Amerikan kërkon drejtësi për vrasjen e vëllezërve Bytyçi

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, ka përkujtuar gjetjen e 75 trupave të kosovarëve në varrezën masive në Petrovo Selë