Postet nga: të pagjeturit

Lajçak tregon çka bisedoi me presidentin serb Vuçiq

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, ka treguar se çfarë ka biseduar sot në takimin ...

Blinken: Qeveritë në gjithë botën të tregojnë vendndodhjen e të zhdukurve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të angazhohen në adresimin e çështjes së personave të zhdukur me forcë, dhe u bëjnë thirrja qeverive në mbarë botën që ...

Kurti nga shtëpia muze e familjes Qerkezi: Qëndresa e nënës Ferdonije na mbanë të fortë të gjithëve

Në Ditën Ndërkombëtare të Personave të Zhdukur me dhunë, Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vizituar shtëpinë muze të familjes Qerkezi.

Ambasadori amerikan: Jemi të përkushtuar të gjejmë të vërtetën për të zhdukurit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffery M. Hovenier i është bashkuar homazheve të presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti tek përmendorja dedikuar të ...

Në Ditën Ndërkombëtare të të Pagjeturve, Kurti kërkon hapjen e arkivave në Serbi

Pas homazheve te përmendorja dedikuar personane të zhdukur, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Pagjeturve, kryeministri Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani kanë kërkuar ...

Lajçak: Ne jemi dy fjalë afër apo dy fjalë larg marrëveshjes për të pagjeturit

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se Kosova dhe Serbia janë afër arritjes së marrëveshjes për të ...

Vuçiq: Serbia, e gatshme për marrëveshje për të pagjeturit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia është e gatshme të nënshkruajë marrëveshje me Kosovën për personat e zhdukur në luftë.

Bajrami pa familje, Ferdonije Qerkezi gjen ngushëllim tek vizitorët 

Lufta ja mori katër djemtë e bashkëshortin. Ferdonije Qerkezi nga Gjakova ka rrëfyer emocionet më rasti e festës së Fitër Bajramit. Vizitoret thotë se ja ...