Postet nga: sulmi në shkollë

Qeveria serbe njofton për ashpërsimin e masave për posedimin e armëve

Qeveria e Serbisë ka miratuar masa që kërkojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme që “urgjentisht të përgatisë amendamente për Ligjin për armët dhe ...

Dy të plagosur nga sulmi i armatosur në Beograd në gjendje kritike

Pesë persona të lënduar në sulmin e armatosur që ndodhi të mërkurën në shkollën “Vladislav Ribnikar” në Beograd, janë në gjende të qëndrueshme shëndetë...

Detaje nga sulmi në shkollën në Beograd, Policia: Adoleshenti kishte përgatitur një 'listë vrasjesh'

Adoleshenti që dyshohet se vrau tetë nxënës dhe një roje sigurie në një shkollë në Beograd të mërkurën, sipas Policisë e planifikoi sulmin për javë ...

Sulmi me armë në Teksas dhe teoritë tronditëse të konspiracionit

Tashmë është po aq e parashikueshme sa thirrjet për vëmendje dhe lutje: sulmet me armë lënë pas shumë të vdekur e masakrat shoqërohen me teori nga ...

Autori i masakrës postoi pak para sulmit vdekjeprurës në shkollën fillore në Teksas

Fëmijët dhe dy mësuesit e vrarë në një shkollë fillore të martën në Uvalde, në Teksas të SHBA-së, ishin të gjithë në të njëjtën ...

ShBA: Diplomojnë studentët e shkollës së mesme që i shpëtuan sulmit terrorist

Më shumë se 300 studentë në një shkollë të mesme në Teksas, kanë marrë diplomat e tyre në përkujtim të sulmit terrorist në kampusin e kësaj shkolle.

Trump Premton Shkolla më të Sigurta

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, bëri thirrje për paqe, një ditë pasi një person i armatosur vrau 17 veta në një shkollë të mesme në Florida.

FBI Ka Qenë e Paralajmëruar për Sulmuesin në Florida

FBI konfirmoi se ka qenë e paralajmëruar për adoleshentin, i cili dyshohet se ka kryer sulmin me të shtëna masive në ish-shkollën e tij në Florida.