Postet nga: florida

Florida, dy të vrarë e dhjetëra të plagosur

Dy persona u vranë dhe mbi 20 të tjerë u plagosën të dielën, kur një grup prej tre personash qëlloi me armë zjarri pa dallim ndaj një turme ...

Qyteti "Miami Beach" vendos ndalim-qarkullimin për të frenuar mbrëmjet e studentëve

Turmat e studentëve që vërshojnë në plazhet e qytetit "Miami Beach" në Florida, për pushimet e pranverës, janë bërë aq të pakontrollueshme saqë autoritetet vendosë...

Uragani Dorian forcohet, javën e ardhshme pritet ta godasë Floridën

Stuhia e fuqishme që po kërcënon të godasë Bahamasin dhe brigjet e juglindjes së Shteteve të Bashkuara, është rritur në kategorinë e katërt, ka njoftuar Qendra Kombë...

Legalizohet marihuana mjekësore në Florida

Pirja e marihuanës mjekësore tani është e ligjshme në Florida, raporton CNN.

I dyshuari për pakot shpërthyese del para gjykatës në Nju Jork

Cesar Sayoc, i akuzuari nga Florida lidhur me rastin e dërgimit të pakove shpërthyese në adresë të disa demokratëve të mirënjohur dhe kritikëve tjerë të ...

Katër Persona të Vdekur nga Shembja e Urës në Florida

Katër persona kanë vdekur pasi rrëzimit të një ure për këmbësorë në Universitetin Ndërkombëtar të Floridas më 15 mars, kanë njoftuar autoritetet në Florida.

Trump Premton Shkolla më të Sigurta

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, bëri thirrje për paqe, një ditë pasi një person i armatosur vrau 17 veta në një shkollë të mesme në Florida.

FBI Ka Qenë e Paralajmëruar për Sulmuesin në Florida

FBI konfirmoi se ka qenë e paralajmëruar për adoleshentin, i cili dyshohet se ka kryer sulmin me të shtëna masive në ish-shkollën e tij në Florida.