Postet nga: Suedia

Suedia do ta rrisë nivelin e alarmit për terrorizëm

Suedia do ta rrisë alarmin për terrorizëm në nivelin e dytë më të lartë, ka thënë e përditshmja suedeze, Dagens Nyheter të enjten, pas djegies dhe ...

Britania paralajmëron për sulme të mundshme terroriste në Suedi

Britania paralajmëroi të dielën shtetasit e saj që udhëtojnë për në Suedi për sulme të mundshme terroriste pas rasteve të djegies së Kuranit nga aktivistë ...

Qeveritë nordike synojnë shtensionimin pas rasteve të reja të djegies së Kuranit

Në Suedi dhe Danimarkë të hënën, më 31 korrik, janë djegur më shumë kopje të librit të shenjtë të islamit, teksa qeveritë e këtyre dy shteteve nordike thanë ...

Kryeministri i Suedisë “shumë i shqetësuar” për djegiet e Kuranit

Kryeministri i Suedisë, Ulf Kristersson, ka thënë të enjten se ndihet “shumë i shqetësuar” për djegiet e Kuranit në shtetin skandinav.

Irak: Ambasada suedeze në Bagdad u sulmua për shkak të djegies së Kuranit

Qindra protestues e kanë sulmuar ambasadën suedeze në qendër të Bagdadit në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, duke u ngjitur në muret e ...

Erdoğan: Mjeshtri i politikës së jashtme

Në samitin e NATO-s, presidenti i Turqisë i irritoi partnerët dhe armiqtë e tij, duke i përdredhur negociatat diplomatike në avantazhin e tij.

Koncesionet ndaj Erdoganit

Koncesionet ndaj Erdoganit

Rexhep Tajip Erdogan i siguroi vetes një koleksion koncesionesh në këmbim të miratimit të tij për ofertën e Suedisë në NATO. Përveç përpjekjes konkrete të ...

Turqia s’do ta ratifikojë kandidaturën e Suedisë për NATO deri në tetor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Parlamenti i vendit të tij nuk do ta ratifikojë kandidaturën e Suedisë për anëtarësim në NATO së paku ...