Postet nga: Stamboll

Ura e Bosforit vishet me ngjyrat e flamurit shqiptar

Ura e famshme e Bosforit në Stamboll që lidh Turqinë Evropiane dhe atë Aziatike është veshur me ngjyrat kuq e zi mbrëmjen e sotme.

Rihapet Pazari i Madh në Stamboll

Turqia ka hapur njërin nga vendet më të famshme të Stambollit, Pazarin e Madh të shekullit 15,  pasi që masat e ndërmarra për të zvogëluar shpërndarjen ...

Anulohet fluturimi nga Prishtina drejt Stambollit

Anulohet fluturimi PC342 i kompanisë ”Pegasus” i planifikuar për në ora 03:00 mëngjesit nga Prishtina për në Aeroportin e Stambollit (Sabiha Gökçen).

Stamboll, festohet Dita e Flamurit

 

Shtohen telashet për Erdoganin pas humbjes në Stamboll

Nëse humbim Stambollin, humbasim Turqinë.” Kështu tha presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan në më shumë se një rast para zgjedhjeve të rimbajtura për kryebashkiak të qendrës ...

Politikania e Stambollit në gjyq për "fyerje" të Erdoganit

Një figurë udhëheqëse në politikën e Stambollit u paraqit të premten në gjykatë nën akuzat se ofendoi presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe shtetin turk ...

Banorët e Stambollit po votojnë për zgjedhjen e kryetarit të tyre

Qytetarët në Stamboll po votojnë në zgjedhjet lokale, të cilat janë ripërsëritur. Fillimisht gara për të parin e Stambollite kishte fituar kandidati opozitar, por rezultati u ...

Përsëritja e zgjedhjeve në Stamboll mund të vendosë të ardhmen e Turqisë

Përsëritja e votimeve që do të mbahet të dielën në qytetin më të madh dhe qendrën kryesore ekonomike të Turqisë, Stamboll, mund të përcaktojë fatin ...