Postet nga: Stamboll

Partia e Erdoganit nuk e duron humbjen, përsëriten zgjedhjet në Stamboll

Pas ankesës së partisë qeverisëse të presidentit Rexhep Tajip Erdogan, autoritetet zgjedhore turke anuluan në mënyrë kontroverse rezultatet e zgjedhjeve bashkiake të Stambollit, të cilat i fitoi ...

Në Stamboll do të përsëriten zgjedhjet

Komisioni qendror i zgjedhjeve të Turqisë sot urdhëroi përsëritjen e zgjedhjeve lokale në Stamboll, ku fitoi opozita.

Kosova dhe Turqia thellojnë bashkëpunimin në fushën e filmit

Kosova dhe Turqia së shpejti pritet të nënshkruajnë marrëveshjen shtetërore të bashkëprodhimit në fushën e filmit, e cila pritet të hapë mundësi të më...

Erdogan kërkon votime të reja në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të mërkurën se autoritetet zgjedhore duhet t’i anulojnë zgjedhjet lokale për kryetar të Stambollit për shkak të parregullsive, ...

Partia e Erdoganit në prag të humbjes në Stamboll

Kandidati opozitar për kryetar të Stambollit, qyteti më i madh në Turqi, është duke udhëhequr me vota ndaj rivalit të tij, kandidatit të partisë së presdientit Erdogan, AKP, ...

Borë e madhe në Stamboll, anulohen dhjetëra fluturime

Kompania ajrore ‘Turkish Airlines’ anuloi 66 fluturime ndërkombëtare dhe të brendshme nga aeroporti ‘Ataturk’ në Stamboll më 23-24 shkurt për shkak të kushteve të motit, njoftojnë sot mediat ...

10 të vdekur nga rrëzimi i një ndërtese në Stamboll

Guvernatori i Stambollit, Ali Yerlikaya, ka thënë të enjten përmes një deklarate se 10 persona kanë vdekur si pasojë e rrëzimit të një ndërtese tetëkatëshe, ...

Rrëzohet helikopteri në Stamboll, vdesin katër ushtarë turq

Katër ushtarë turq vdiqën dhe një tjetër u plagos pasi një helikopter ushtarak u rrëzua në një zonë të banueshme të Stambollit.