Postet nga: Shtetet e bashkuara te amerikes

Ambasadori amerikan i emëruar së fundmi në Kosovë: E dija që do të kthehesha

Jeff Havonier është diplomati që administrata e presidentit Joe Biden e ka emëruar ambasador të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Kosovë.

Kurti: Unë kam vizë për në ShBA, mund të nisem qysh nesër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë në KTV ka folur për raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vizitës së tij të mundshme ...

Kremlini: Biden-Putin, bisedime virtuale më 7 dhjetor

Kremlini njoftoi se Presidenti Joe Biden dhe ai rus Vladimir Putin do të zhvillojnë një telefonatë me video të martën. Ky zhvillim vjen ndërsa tensionet mes Shteteve të ...

Gjakov

Dita e FSK-së: KALLXO Forca - Emisioni "Defender Europe 2021", (VIDEO)

Sonte nga ora 18:00 në KALLXO.com dhe RTV Dukagjini, transmetohet emisioni #KallxoForca, dita D, dita e vizitorëve të shquar të "Defender Europe 2021".

Kosova do të jetë pjesëmarrëse në Samitin e Demokracisë në SHBA

Republika e Kosovës do të jetë pjesëmarrës në Samitin e Demokracisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që pritet të mbahet me datat 9 dhe 10 dhjetor të ...

SHBA-ja heq vizat për kroatët

Nga 23 tetori, qytetarët kroatë mund të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara pa viza, njoftoi Ambasada amerikane në Zagreb.

Një amerikane e bllokuar në Afganistan tregon për ankthin dhe traumën

25 vjeçarja nga Kalifornia, Nasria, shkoi në kryeqytetin afgan në qershor për të vizituar familjen dhe për t'u martuar me të dashurin e saj.

Albin Kurti: Në rrugën e rritjes dhe zhvillimin e Ushtrisë tonë rol të madh luajnë ShBA-të

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, luajnë një rol të madh në rrugën e rritjes dhe të zhvillimit të ...